Kurz Pracovník v sociálních službách

Zveřejněno 19. 6. 2023

Akreditovaný kvalifikační kurz Pracovník v sociálních službách

Rádi byste dělali smysluplnou a obohacující práci s lidmi, kteří Vaši pomoc potřebují a ocení? Pak je tento kurz právě pro Vás!

Po jeho absolvování získáte odbornou způsobilost k vykonávání činností pracovníka v sociálních službách a možnost uplatnění nejen v Nemocnici Šumperk a.s., kde mimo zdravotnické služby poskytujeme klientům také služby sociální, ale i v ostatních zařízeních poskytujících tento druh péče.

Podmínky pro zařazení do kurzu:

• očkování proti hepatitidě typu B,
  • věk nad 18 let,
  • ukončené základní vzdělání,
  • dobrý zdravotní stav.

Rozsah kurzu:

Akreditovaný kvalifikační kurz PvSS trvá cca 2 měsíce (celkem 150 vyučovacích hodin). Teoretická část kurzu má 94 hodin. Praktická část má 56 hodin a probíhá souvisle 8 dní na sociálním úseku Nemocnice Šumperk a.s. a na Interně Zábřeh s.r.o.

Kurz je ukončen závěrečnou zkouškou.

Náplň práce sociálního pracovníka spočívá především v přímé pomoci osobám s běžnými denními činnostmi, v základní výchovné nepedagogické činnosti (např. rozvíjení zájmu o volnočasové aktivity) a dalších pečovatelských činností.

Pokud máte zájem o tento kurz, pošlete nám vyplněnou přihlášku na e-mail: personalni@nemocnicesumperk.cz. Po naplnění kapacity Vás budeme informovat o termínu jeho zahájení.