Studentská akademieJste studenty lékařských nebo nelékařských oborů?
Rádi byste nastartovali kariéru tam, kde budete moci co nejrychleji rozvíjet svůj potenciál?
Přihlaste se do Studentské akademie ještě dnes!  

Zveřejněno 1. 9. 2023

Motivační program Studentské akademie je určen studentům posledních dvou ročníků lékařských a nelékařských oborů. Jde o výjimečnou příležitost být takzvaně „u toho“. Neocenitelná je časná vlastní zkušenost a získané informace o pracovním prostředí, týmu preferovaného pracoviště, celkové atmosféře u zaměstnavatele, úrovni péče o zaměstnance a v neposlední řadě o podmínkách případné budoucí spolupráce. Jen komplexní informace mohou přispět k rozhodnutí o Vaší budoucí pracovní kariéře.

Program Studentské akademie je umocněn cíleným výběrem seminářů a workshopů a přispěje tak k Vašemu profesnímu rozvoji ještě před ukončením studia nejen ve Vámi preferovaném oboru. Připraví Vás na praktické působení ve zdravotnickém zařízení. Budete také součástí unikátních projektů, kdy Vás zkušení profesionálové z Nemocnice Šumperk a.s. provedou zajímavými tématy a kazuistikami.

Ptáte se, co zvláštního nabízí nemocnice okresního typu v rukou jediného majitele? Není toho málo a věříme, že Vás neustále inovující se společnost mile překvapí nejen mimořádnými projekty, ale zejména aktivním přístupem našich zaměstnanců, týmovostí a společným úsilím v bezpečné a kvalitní péči o naše pacienty.

Zaujali jsme Vás?

Pokud ano, pak neváhejte a jednoduše se přihlaste prostřednictvím registračního formuláře (viz. níže) a vyberte si Vámi preferovaný obor, popřípadě využijte registrace na odborné semináře, workshopy nebo prezentace https://www.nemocnicesumperk.cz/odborna-verejnost/vzdelavani-pozvanky-akce pořádané ve spolupráci Nemocnice Šumperk a.s. a MAPO academy.

Vlastní realizace akademie se uskuteční formou intenzivní 1-3 denní vizitace oddělení pod přímým vedením primáře nebo vrchní sestry dle zvoleného oboru nebo oborů (operační/neoperační obory, směnné i ambulantní provozy). Pokud budete spokojeni, je možné navázat na Studentskou akademii odbornou praxí, stáží, či sjednat zkrácený pracovní úvazek, dohodu o provedení práce nebo dohodu o pracovní činnosti dle Vašich preferencí.

Studentská akademie bude od října do května probíhat přímo v Šumperku (dle preferencí možno i v Zábřehu) a můžete se těšit na:

 • automatickou rezervaci účasti na pravidelných vzdělávacích a odborných seminářích;
 • podporu vzdělávání v rámci studia a ihned po ukončení studia formou okamžitého zařazení do specializačního vzdělávání;
 • možnost podílet se na interních projektech a klinických studiích.

Do Studentské akademie Nemocnice Šumperk a.s. pro rok 2023/2024 se mohou přihlásit studenti posledních ročníků oborů:

 • LÉKAŘI – všeobecné lékařství;
 • NLZP – praktická sestra, všeobecná sestra, dětská sestra, porodní asistentka, radiologický asistent, fyzioterapeut, ergoterapeut, zdravotní laborant.

V případě dotazů nás kontaktujte na e-mailu: personalni@nemocnicesumperk.cz.

Žádost o Studentskou akademii:

  O vás

  Adresa bydliště

  O praxi/stáži

  Termín

  O vašem studiu