Lékař/ka pro radiodiagnostiku

Ikona lékaře
Lékaři Ostatní RDG
Region: Šumperk

V čem naše oddělení vyniká

Od roku 2010 je oddělení plně digitalizováno s napojením všech přístrojů do obrazového archivačního systému PACS, tedy s možností zasílání snímkové dokumentace v rámci nemocnice a na externí pracoviště.

CT vyšetření jsou pořizována na moderním multidetektorovém přístroji, který byl uveden do provozu v roce 2019. Nový přístroj pomocí speciálních algoritmů poměrně výrazně redukuje dávku záření, kterou pacient během vyšetření obdrží. Na CT přístroji provádíme vyšetření v rámci celotělové diagnostiky dle požadavků indikujících lékařů. Provádíme také vyšetření tepen, tzv. CT angiografie, a to mozku, krkavic, aorty nebo tepen dolních končetin, časté je vyšetření plicních tepen k vyloučení plicní embolie. Provádíme speciální vyšetření tlustého střeva – CT kolonografii.

Klasické rtg snímky pořizujeme na moderních digitálních přístrojích. Vyšetření zažívacího traktu pomocí kontrastní látky provádíme na nové digitální skiaskopické sklopné stěně, uvedené do provozu v r. 2019.

Nedílnou součástí spektra vyšetřovacích metod jsou moderní ultrazvukové přístroje, na kterých provádíme vyšetření orgánů dutiny břišní, krku, tepen i žil. Ultrazvuk je také součástí vyšetření onemocnění prsu.

Z invazivních výkonů provádíme biopsie patologických lézí pod ultrazvukovou či CT kontrolou, provádíme také drenáže abscesových kolekcí v játrech nebo v dutině břišní.

Součástí spektra vyšetřovacích metod je mamografický screening, od roku 2008 jsou vyšetření prováděna na digitálním přístroji. Pracoviště má akreditaci pro tuto vyšetřovací metodu.

Od ledna 2017 poskytujeme vyšetření na přístroji magnetické rezonance o síle pole 1,5 T.

V r. 2021 pracoviště obhájilo Externí klinický audit v radiodiagnostice.

Náplň práce:

  • preventivní, diagnostická a léčebná péče.

Co od Vás požadujeme:

  • ukončené VŠ vzdělání v oboru všeobecné lékařství (odborná způsobilost dle zák. č. 95/2004 Sb. v platném znění);
  • specializovaná způsobilost v uvedeném oboru předností;
  • praxe v oboru vítána;
  • schopnost aktivního, samostatného jednání;
  • vstřícné chování a vystupování;
  • pracovitost, spolehlivost a odpovědnost.

Mzdové podmínky:

  • plný pracovní úvazek (možno i zkrácený dle dohody), odpovídající mzdové ohodnocení formou tarifu a dalších složek mzdy + motivační systém odměn a individuální ohodnocení pracovní výkonnosti;
  • příplatky nad rámec zákoníku práce a nepeněžní benefity společnosti.

Co Vám nabízíme:

  • plný pracovní úvazek, umíme vyjít vstříc i zájemcům o zkrácený pracovní úvazek, možná práce na dohodu mimo pracovní poměr;
  • zázemí a stabilitu významné společnosti;
  • nekuřáckou politiku organizace;
  • konkurenceschopné finanční ohodnocení.
  • další významné pracovní benefity.

Přihlášky je možné zaslat zde prostřednictvím tlačítka „ODPOVĚDĚT“.

TĚŠÍME SE NA VAŠE REAKCE!

magneticka-rezonance

Máte zájem o tuto pozici? Vyplňte prosím uvedený formulář níže.

Níže přidejte potřebné přílohy (např. životopis, motivační dopis, diplom atd.)
Pokud potřebujete zaslat více příloh, označte vybrané a přidejte je všechny najednou.
Přijímané formáty: pdf, doc, docx, jp(e)g, png | Max: 5MB
Nemocnice Šumperk a.s., IČO 47682795, se sídlem Nerudova 640/41, 787 01 Šumperk, informuje uchazeče, že poskytnuté osobní údaje budou zpracovávány na základě zákonného podkladu pouze za účelem opatření souvisejících s realizací přijímacího řízení, nejdéle však 6 měsíců od ukončení platnosti inzerce. Po uplynutí této lhůty budou shromážděné osobní údaje skartovány. Bližší informace o zásadách zpracování osobních údajů zde.

Podcasty

Poslechněte si podcast Nemocnice Šumperk

Zaujali jsme Vás?
Tak si vyberte svoji pozici a ozvěte se nám!

Rádi se s Vámi setkáme!

V případě zájmu kontaktujte naše personální oddělení
e-mailem: renata.vaverkova@nemocnicesumperk.cz
po telefonu: +420 607 925 724